Що потрібно пам’ятати при утепленні будинків?
Що потрібно пам’ятати і знати при монтажі безшовних систем утеплення зовнішніх стін будівель.
1.Насамперед, перед утепленням необхідно вибрати повністю комплектну систему утеплення від одного виробника з його рекомендаціями і гарантіями.
Дорога помилка полягає в тому, щоб використовувати систему “псевдо – економії”, де матеріали надходять від різних виробників і вибираються на основі низької ціни або «досвіду» продавця або підрядника. Вибір комплекту матеріалів (наприклад, системи BOLIX), а також кваліфікація виконавця робіт мають дуже значний вплив на якість і довговічність утеплення.
2.В нашій країні основним документом, що регламентує питання влаштування зовнішнього утеплення, є ДБН В.2.6-33: 2008. Цей нормативний документ в даний час удосконалюється з урахуванням вимог до систем фасадної теплоізоляції будинків і вимогам безпеки, які розроблені в західних європейських країнах, наприклад:
– забороняється використання “заміни” частини системи, що може призвести до виникнення дефектів в процесі експлуатації будівлі.
– Використання змішаної системи “поки дешевше” практично звільняються від гарантій.
3.Будь-ласка, майте на увазі, що виконання робіт з утеплення не є простим процесом і вимагає, не тільки певних навичок для виконання робіт, а й знання використовуваних систем та найменшого здорового глузду. Основні помилки виконавців – це проведення робіт в будь-яких погодних умовах, які суттєво відрізняються від тих, які вимагає дотримуватися виробник матеріалів.
4.Перед початком роботи обов’язково ознайомитися з інструкцією із застосування, яка знаходиться на упаковці. Будь-ласка, контролюйте допустиму вологість, погодні умови.
Сухо і спекотно – матеріал швидко висихає і не приклеюється!
Виконання робіт, доручати не “дешевому”, а найкращому виконавцю. Виправляти дефекти – завжди дорожче.
5.Стіни, які будемо утеплювати повинні бути у хорошому технічному стані, очищені і помиті.
6.Кінцевий результат багато в чому залежить від оцінки стану і правильної підготовки поверхні (відсутність пилу, миття, при необхідності видалити лишайники, вирівняти нерівності, посилити підставу грунтовкою).
7.Необходімо запобігти виникненню теплових містків правильної та якісної установкою ізоляційних матеріалів.
8.Не можна додавати інші інгредієнти в клеї, грунтовки, штукатурки, фарби, виготовляючи свій “ідеальний” рецепт матеріалу. Наприклад, поширеною помилкою є додавання цементу у використовуваний клейовий розчин.
9.На фрагмент стіни, наприклад «від кута, до кута», матеріал наносити тільки з однієї і тієї ж партії. Матеріал з різних партій слід ретельно перемішати перед їх застосуванням.
10.Надмірне розбавлення продукту руйнує його властивості і змінює колір.
11.Не допускається витончення клейового шару, при армуванні конструкції сіткою, що призводить до того, що сітку буде видно назовні. Армованого шару має бути достатньо.
12.Поверхня перед нанесенням декоративної штукатурки повинна бути рівною – штукатурка не шпаклівка і нею не усунути нерівності. Надмірна товщина штукатурки не дасть основі структури «баранчик або короїд», умови висихання змінилися, і з’явилися відмінності в кольорі
13.Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника матеріалів. Не працювати за межами інтервалу температур, зазначених виробником.
14.Штукатурки: мінеральна і акрилова або силіконова можуть бути використані при 5-25oC, силікатні штукатурки в межах 10-25оС, відносна вологість повітря не повинна перевищувати 60%. Робота з нанесення повинна бути виконана на поверхнях з потрібною температурою і не піддаватися впливу прямих сонячних променів.
15.Важливо використовувати захисні сітки на лісах – вони захищають від дощу, пилу і надмірного впливу сонячних променів та мають великий вплив на остаточний вигляд штукатурки стін.
16.Свіжа штукатурка повинна бути захищена від опадів, сонця і впливу низьких температур (що відносяться до типу штукатурки) до повного висихання. Суха на дотик поверхня не означає, що вона повністю висохла, час висихання багато у чому залежить від вологості.
17.Штукатурні роботи повинні бути добре сплановані, організовані і виконані.