Найчастіші запитання

Який утеплювач, пінополістирол або мінераловатна плита, краще працюють в системах утеплення?

 

Найкращим чином в системах утеплення себе зарекомендував пінополістирол. Довговічність системи на пінополістиролі при правильних монтажі і експлуатації становить не менше 40 років. Це пов’язано з його високими зчепленням, з хімічними властивостями гранул полістиролу. Власна температура поверхні гранули полістиролу постійна, повітря, що знаходиться усередині спіненої гранули може нагріватися і охолоджуватися, а температура поверхні гранули постійна. За рахунок особливостей структури спінювання не відбувається швидкої міграції повітря через товщу пінополістиролу, тепле повітря з високим відсотком водяної пари не може швидко прорватися в зону з більш низькою температурою, для викиду конденсату (за рахунок охолодження). Повітря, що знаходиться всередині піно-полістирольних гранул не сполучається з навколишнім повітрям, і не може прийняти в себе тепле повітря з приміщення, насичене водяними парами. За рахунок того, що поверхня гранули пінополістиролу має власну температуру вище за температуру точки роси в нормальних умовах, на її поверхні не відбувається викиду конденсату (конденсат завжди шукає холодну поверхню). Внаслідок вище перелічених умов теплоізоляційна система з пінополістиролом практично не схильна до проблем, пов’язаних з утворенням конденсату. Система утеплення на пінопласті широко використовується як захисна система, що запобігає руйнування слабких основ. Пінополістиролом лицюють слабкі цегляні, бетонні поверхні, поверхні з газобетону і пінобетонні поверхні. Перед початком виконання робіт в обов’язковому порядку проводиться теплотехнічний розрахунок, при якому «точка роси», точка утворення конденсату виводиться з огороджувальної конструкції в товщу пінополістиролу.

 

У системах утеплення з мінераловатної плитою відбувається активна міграція водяної пари в товщі утеплювача, що несприятливо позначається на довговічності системи. У системах на мінваті потрібно дуже акуратною поставитися до вибору зовнішнього оздоблення, воно повинно володіти високою паропроникністю. Найкраще для цього підходять мінеральні штукатурки BOLIX МР , пофарбовані паропроникними фасадними фарбами.

 

У яких випадках необхідне використання мінераловатної плити?

 

Мінераловатна плита в обов’язковому порядку використовується при утепленні фасадів дошкільних закладів, шкіл та громадських будівель, вище 12-ти поверхів. При утепленні пінополістиролом житлових будинків висотою до 75 метрів і громадських будівель до 12-ти поверхів з мінераловатної плити робляться міжповерхові пояси і обрамлення навколо віконних і дверних укосів шириною 150 мм. Це робиться для запобігання перекидання полум’я з поверху на поверх, з приміщення в приміщення. З мінераловатної плити на цих будівлях також виконуються не задимлюючи сходи (шляхи евакуації).

 

Які норми витрат матеріалів на 1 м2 фасаду?

 

Норми витрат матеріалів вказуються в технологічній документації кожним виробником з розрахунку ідеальної поверхні. Для того, щоб більш точно дізнатися комплектацію матеріалу на Ваш об’єкт, необхідно отримати проект: фасади, плани поверхів, вузли примикання до покрівлі, цоколя, вузли установки віконних і дверних блоків і інші, провести провішування фасадів з метою визначення фактичних відхилень. Вашого будинку, теплотехнічний розрахунок і рекомендації інженера-конструктора. На підставі цих документів можна зробити конкретний розрахунок.

 

Практичні витрати на 1 м2 розгорнутої оброблюваної поверхні.

1. Клейова суміш для приклеювання піно полістирольних (пінопласту) плит до стіни BOLIX Z – не менше 6 кг/м2.
2. Клейова суміш для виконання армування сіткою на змонтованій поверхні з піно полістирольних (пінопласту) плит BOLIX U – не менше 4 кг/м2.
3. Фасадна сітка – не менше 1,1 м2.
4. Дюбелі для кріплення пінополістиролу – не менше 4-5 шт./м2.
5. Дюбелі для кріплення мінераловатної плити – не менше 4,5-6 шт./м2
6. Ґрунтовка для слабких основ – не менше 0,25 кг/м2.
7. Ґрунтуючи препарати BOLIX під декоративне оздоблення – не менше 0,33 кг/м2.
8. Декоративна штукатурка мінеральна BOLIX МР – (1,5 -3,5) кг/м2.
9. Декоративна штукатурка синтетична BOLIX – ( 1,5 – 3,5) кг/м2.

 

Які гарантії дають виробники систем утеплення на свою продукцію?

 

Виробники систем утеплення дають гарантії на свої матеріали строком зазвичай на 1 рік. Вони не дають гарантій на виконані роботи, так як самі не займаються виробництвом робіт і не можуть відстежити повне дотримання технології.

Виконавці робіт дають стандартні гарантії на виконані роботи терміном від одного до двох років, за умови належної експлуатації фасадів.

 

Яку марку пінополістиролу можна використовувати у виробництві робіт?

 

При виконанні робіт необхідно використовувати пінополістирол ПСБ-С -25, ПСБ-С-35. Краще, якщо виробник пінополістиролу пройшов відповідну атестацію і має відповідний висновок. У системах утеплення використовується пінополістирол з фактичною густиною не нижче 16,5 кг / м3 (марка ПСБ-С -25), використання пінополістиролу з меншою щільністю неприпустимо. Не рекомендується використання пінополістиролу більш високої щільності через значне збільшення вартості системи, ускладнення обробки та наявності залишкових напружень в теплоізоляційних плитах, які можуть призвести до виникнення деформацій після закінчення провадження робіт. Для виготовлення декоративних елементів зазвичай використовується ПСБ-С -35.

 

Деякі стверджують, що пінопласт руйнується після 8-10 років, який термін служби тоді у системи утеплення?

 

В Європі, а особливо в США системи утеплення фасадів дуже популярні і широко застосовуються з кінця 50-х років, за кордоном з називають EIFS, що приблизно означає зовнішні ізоляційні фінішні системи. У нашій країні масове застосування системи утеплення отримали на початку 90-х років. Практично всі фасади, виконані з дотриманням технології, в даний час знаходяться в хорошому стані.

 

Чи можна для утеплення використовувати екструдований пінополістирол?

 

Екструдований пінополістирол можна використовувати в системах утеплення при будівництві індивідуальних одноквартирних будинків. У житлових багатоквартирних, громадських та інших будівлях його використання обмежене вимогами пожежної безпеки, він може використовуватися тільки для утеплення цокольної частини будівлі і фрагментами при сполученні системи утеплення з гіпсом, важким каменем та іншими елементами.

 

Чи треба ґрунтувати стіни перед приклеюванням теплоізоляції?

 

Ґрунтовки призначені для поліпшення адгезії клейового розчину до основи, обмеження поглинання, для поліпшення зчеплення з пиловими й пофарбованими поверхнями. Не обов’язково ґрунтувати поверхню з червоної цегли, важкого бетону. Обов’язково ґрунтуються оштукатурені поверхні, поверхні зі слабкого бетону і пористого бетону. Технологія ґрунтування підбирається під кожну поверхню індивідуально. Наприклад при роботі з комірчастим бетоном необхідно виробляти пробні тести, в результаті яких визначається якість ґрунтування. Ґрунтовка повинна проникнути в поверхню, зчепити її верхні шари.

 

Яка товщина утеплювача мені необхідна для утеплення будинку?

 

Товщина теплоізоляційного матеріалу вибирається залежно від вимог існуючих ДБН В.2.6-33:2008 (Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Для утеплення фасадів використовується пінополістирол товщиною від 10 до 250 мм і мінераловатна плита товщиною від 25 до 180 мм.

Для утеплення приватного будинку зазвичай використовується пінополістирол товщиною від 50 до 150 мм. Пояс з мінераловатної плити не використовуються, тому що у випадку пожежі він не зможе запобігти поширенню полум’я з приміщення в приміщення, – поширення полум’я відбувається всередині. На укосах використовується пінополістирол товщиною від 10 до 50 мм.

Для утеплення кладки з пористого бетону (піно – газобетонний блок) товщиною 300-400 мм використовується пінополістирол 80-120 мм.

Для утеплення кладки з цегли (червоного, силікатної) товщиною 250-380 мм-пінополістирол 100-150 мм.

 

Як вирівнюються стіни будівлі при утепленні? Чи можна використовувати підкладки?

 

Фасади вирівнюються наступним чином.

Попередньо проводиться вертикальна провішування фасаду, при якій шнурки виставляються в проектне положення по кутах кожної площини (по зовнішній стороні передбачуваного утеплювача). Натягаються горизонтальні ковзаючи шнурки, за допомогою яких можна визначити необхідну товщину утеплювача (мінімальна товщина + відхилення.
Приклейка проводиться на наліпки. Металевою теркою по периметру листа утеплювача шириною 30-50 мм наноситься клей – полімер цементний розчин, і наносяться наліпки діаметром 100-200 мм від 4 до 6 штук на аркуш 1000х500 мм.
Установка дюбелів проводиться після остаточного висихання клею.
Використання підкладок для вирівнювання призводить до істотного зниження довговічності фасадів, так як під утеплювачем утворюються значні повітряні порожнини, в яких відбуваються процеси утворення конденсату. У разі виникнення пожежі повітряні порожнини під утеплювачем приведуть до надзвичайно швидкому поширенню полум’я.

 

Чому між швами теплоізоляційних плит не можна допускати зазорів?

 

Повітряні зазори, які можуть виникати при приклейці плит, неприпустимі. Щоб щільно притискати плити один до одного необхідно використовувати теплоізоляційні плити правильної геометричної форми. Якщо плити мають відхилення, то межі перед установкою необхідно підігнати один до одного шліфуванням. Великі повітряні зазори є містком холоду і місцем випадання конденсату. Допускається наявність окремих зазорів розмір яких не перевищує 1 мм.

 

Під час установки утеплювача чи потрібно наносити клей по периметру теплоізоляційної плити, робити окантовку з клею?

 

Так, це необхідно, в іншому випадку існує ймовірність появи тріщин в місцях стикування листів утеплювача. При установці лист утеплювача притискається до стіни, що утеплюється і товщина клею залишається рівною 5-10 мм.

Чому витрата клейового розчину при приклеюванні вийшов більше, ніж зазначено в буклетах і таблицях норм витрати матеріалів?

Тому що виробники матеріалів для систем утеплення у технологічній документації вказують витрати на ідеальній поверхні, на глухій поверхні стіни. Для розрахунку необхідно звертатися до кваліфікованих фахівців. Аналогічна ситуація з витратою армувальних скло – сіток, декоративної штукатурки, дюбелів, кутників і т.д.

 

Для чого потрібні дюбелі?

 

Спеціальні фасадні дюбелі призначені для додаткового закріплення теплоізоляційних плит. Пінополістирол, установлюваний на фасад, має невеликі внутрішні напруження. Після установки на фасад існує ймовірність, що деформаційні процеси в пінополістиролі можуть тривати ще кілька місяців. Дюбеля не допускають можливість появи незапланованих нерівностей (хвиль) на фасаді.

Для чого потрібен стартовий алюмінієвий профіль?

Застосування стартового профілю вимагають виробники матеріалів систем утеплення. Стартовий профіль призначений для позначення площині всієї стіни, допомоги при установці стартового ряду теплоізоляції і для відсічення капілярного підйому води з поверхні ґрунту. При цьому перфорація профілю при монтажі системи утеплення не повинна потрапляти в шар цоколя. На профілі є спеціальний виступ – ” крапельник “, який відводить стікаючу з фасаду воду від попадання на цоколь.

 

Чому стартовий профіль кріпиться на деякій висоті над рівнем землі?

 

Системи утеплення фасадів не рекомендується встановлювати нижче 500 мм від рівня землі, з метою запобігання попаданню капілярної вологи під утеплювач, і запобігання попадання бруду і бризок під час дощу на фасад (камінь, плитку та інші матеріали зручніше витерти ганчіркою, ніж відмивати декоративну штукатурку).

 

Для чого потрібен кутовий профіль?

 

Кутовий профіль служить для посилення зовнішніх кутів будівлі (кутів дверних і віконних укосів) від механічних впливів, а також служить для кращого вирівнювання таких кутів. У разі, якщо кутовий профіль із сіткою, то це полегшує і прискорює армування стін і кутів за допомогою фасадної скло-сітки.

 

Для чого і яка потрібна армувальна сітка в системі утеплення?

 

Сітка для армування фасаду потрібна для зміцнення поверхні зовнішніх теплових ізоляційних систем, запобіганню виникнення тріщин на поверхні фасаду, розвантажує напруження фасадних систем. Якість армувальної сітки – це запорука успішного монтажу зовнішніх теплових ізоляційних систем і довгих років служби для вашого фасаду. Для фасадних робіт використовують сітку зі скловолокна, або полімерну сітку. Щільність сітки має бути 145-165 g/м2.

Всі необхідні консультації по застосуванню і вартості фасадної системи утеплення BOLIX (Польща) Ви можете отримати, зателефонувавши за телефоном, вказаним у верхній частині сторінки.