Порівняння систем

Яка система утеплення краще?

Що краще використовувати як утеплювач – мінеральну вату або пінополістирол?

Однозначну відповідь дати неможливо, адже ці матеріали мають різні фізичні властивості, і є тільки одне спільне – обидва матеріали є теплоізоляційними і мають практично однаковий коефіцієнт теплового опору.

Чим же ці два матеріали відрізняються?

1. Паропроникність.

Пінополістирол – низький коефіцієнт паропроникності або правильніше сказати паропроникність на рівні бетону, або в 2 рази менше цегляної кладки. Багато хто схильні думати, що через це стіна перестає «дихати», і всередині приміщення створюється не комфортний мікроклімат. Ми вважаємо цю думку помилковою, оскільки мікроклімат всередині приміщення повинен підтримуватися внутрішньою системою вентиляції. І в даному випадку пінопласт є свого роду паробар’єром, а значить, виключає можливість внутрішньої конденсації вологи. А це вже скоріше його перевага.

Мінеральна вата – високий коефіцієнт паропроникності, тобто мінвата здатна приймати і переносити вологу. У зв’язку з цим, для монтажу системи на мінеральній ваті необхідно застосовувати спеціальні клеї, штукатурки і фарби з таким же коефіцієнтом паропроникності. Роботи повинні виробляти фахівці високої кваліфікації, які повністю забезпечать монолітність верхнього штукатурного шару системи і ретельно виконають різні переходи і примикання до отворів. Будь-яке порушення товщини шару або наявність зазорів призведе до псування системи та погіршення термоізоляції.

В пінополістиролу паропроникність – 0,05, у мінвати 0,3-0,5. З цього випливає, що мінвата в 6-10 разів краще пропускає водяну пару. У той же час, коли ці теплоізолятори працюють в системі утеплення, то загальна паропроникність обмежується тим шаром матеріалу, який має найменшу паропроникність і при порівнянні паропроникності утеплювачів вона в результаті не істотно розрізняється:

Тобто стіни, які утеплені пінопластом, «дихають» майже так само, як і стіни, утеплені мінватою.

 

Висновок: застосування мінвати в повністю полімерних системах дуже ризиковано, тому що полімерний базовий і обробний шар має незначну паропроникність, та у випадках великої вологості повітря, волога накопичується в мінераловатному шарі і призводить до псування системи. Також при цьому мінеральна вата сама по собі намокає і губить свої властивості, як утеплювач. Пінополістирол в цьому випадку є сам паровою мембраною і пропускає приблизно стільки вологи, скільки зможе пройти через базовий і обробний шари, при цьому волога в ньому не накопичується.

Таблиця щільності, теплопровідності і паропроникності деяких будівельних матеріалів

МатеріалЩільність, кг/м3Теплопровідність, Вт/(м.С)Паропроникність,
Мг/(м.ч.Па)
Бетон24001,510,03
Керамзитобетон18000,660,09
Цегла червона глиняна18000,560,11
Цегла силікатна18000,700,11
Мінвата1500,0560,3 – 0,5
Пінополістирол160,0380,05
Пінополістирол экструдований330,0310,013

2. Горючість.

У цьому однозначно мінеральна вата виграє. Пінополістирол (фасадний) не поширює вогонь, але руйнується при 80 0С, в той час як мінвата є повністю негорючим матеріалом і витримує температуру до 1000 0С.

 

3. Вартість.

Пінополістирол приблизно в 3-4 рази дешевше, ніж мінеральна вата.

 

4. Зручність при монтажі.

Пінополістирол більш пружний і стійкий до механічних впливів матеріал, тому його зручно різати, шліфувати. З пінополістиролу виготовляються декоративні елементи.

 

5. Термоізоляційні властивості у двох матеріалів на високому рівні.

Кращими матеріалами для теплових ізоляційних систем, ми вважаємо, матеріали фірми “BOLIX” Польща. Всі матеріали фірми “BOLIX” відповідають вимогам міжнародного стандарту ISO, який гарантує їх високу якість. За своїми технічними характеристиками матеріали “BOLIX” значно кращі, за багатьох аналогічних.

 

Іншими словами:

-Матеріали технологічні у роботі.
-Матеріали мають високу міцність і твердість після виконання систем утеплення.
-Після висихання, матеріали набувають фізичні властивості згідно з застосованим утеплювачем.
-Кольорові фарби і штукатурки стійкі до ультрафіолету, а значить не «вигорають» на сонці.
Цінова політика перебуває на середньому рівні.

 

Всі необхідні консультації по застосуванню і вартості фасадної систем утеплення BOLIX (Польща) Ви можете отримати, зателефонувавши за телефоном, вказаним у верхній частині сторінки.