ПП 'Майстер-Люкс', м.Львів, вул.Сяйво, 2
т.+ 38 (067) 673-03-03


Що таке декоративна штукатурка?


Декоративні штукатурки BOLIX це тонкошарові покриття, що мають певну фактуру. Фактура покриття визначається розміром і формою зернистого наповнювача, використовуваним інструментом, а також технологічними прийомами нанесення. Зокрема, декоративна штукатурка, на відміну від класичної («чорнової»), утворює вже готове декоративне покриття, яке не потребує додаткової обробки або фарбування. Вона не призначена для вирівнювання поверхонь, а тому її наносять тонким рівномірним шаром. Оскільки декоративна штукатурка має складний склад, її неможливо приготувати прямо на буд майданчику. Суміші на основі цементного в'яжучого BOLIX МР поставляються у формі сухої суміші у мішках, штукатурки на основі полімерних смол - упакованими в пластикових відрах. Нарешті, декоративна штукатурка значно дорожче від звичайної, її нанесення вимагає від виконавців високого професіоналізму та суворого дотримання технічних умов.

 

 

Основа під декоративну штукатурку.

 

Всі розглянуті нами фасадні штукатурки придатні для всяких рівних і несучих основ, таких як: бетон, цементні та цементно-вапняні штукатурки, гіпсокартонні плити. Перед нанесенням фасадної штукатурки основу очищають від бруду і ґрунтують. Для цього використовують емульсію BOLIX ULTRA-GRUNT, потім вирівнюють розчином BOLIX U, потім застосовують підкладкову ґрунтовку BOLIX –ОР,або BOLIX –SG,або BOLIX –SIG в залежності від типу кінцевої декоративної штукатурки.

 

 

Декоративна штукатурка для утеплення фасаду.

 

Якщо ми хочемо одночасно оновити фасад і поліпшити теплову ізоляцію будівлі, найкраще застосувати одну з безшовних систем утеплення: BOLIX / BOLIX S (ізоляційним шаром служить пінополістирол) або BOLIX W (ізоляційним шаром служить мінеральна вата). Технологія цих систем передбачає - після прикріплення ізоляційного матеріалу до стіни разом з сіткою зі скловолокна - покриття всього тонким шаром штукатурного розчину. Завдяки цим системам будівлі добре захищені від атмосферного впливу, а після закінчення декількох років, оновлення полягає тільки в перефарбування поверхні відповідними фарбами.

 

 

Яку декоративну штукатурку вибрати?

 

Беручи до уваги всі вищевказані факти, важко однозначно сказати, яка штукатурка найкраща і яка повинна бути використана для обробки фасаду. Все залежить від прийнятого критерію порівняння. Якщо за критерій порівняння приймається ціна або паропроникність, кращим рішенням для вибору буде мінеральна або силікатна штукатурка. Акрилові, силікатні і силіконові декоративні фасадні штукатурки одержують перевагу коли за важливіше багата колірна гамма або простота виконання.
При виборі кольору і фактури штукатурного покриття, крім естетичних вимог і типу штукатурки важливо враховувати й інші фактори:
• Зазвичай грубіша (грубозерниста) штукатурка сохне швидше, ніж гладка
• Гладка забарвлена штукатурна поверхня менше забруднюється, ніж грубозерниста. Це особливо важливо в місцях з сильно забрудненим повітрям (промислові райони і т.п.)
• Темний колір фасадної поверхні є причиною значних температурних градієнтів, пов'язаних з поглинанням сонячного випромінювання і викликають шкідливі для фасадних покриттів напруги. Сонячне світло по-різному поглинається фасадними матеріалами. Якщо темні фасади поглинають майже всю сонячну енергію, то світлі - тільки її частину. Тому виникле напруження фасаду можна зменшити, забарвлюючи фасади в світлі кольори.
• При нанесенні штукатурного шару компресором необхідно щоб будівельні ліси розташовувалися досить далеко від стіни. Це допомагає уникнути утворення горизонтальних і вертикальних смуг на фасаді.

 

 

Переваги використання декоративних штукатурок BOLIX

 


Застосування фактурних і декоративних штукатурок BOLIX в якості фінішної фасадної обробки має незаперечні переваги, і з точки зору декоративних властивостей, і в технологічному плані:
• Одна операція нанесення декоративної штукатурки вирішує кілька оздоблювальних завдань - виключається необхідність ретельного фінішного шпаклювання основи, необхідність додаткового фарбування оштукатурених поверхонь в разі застосування кольорових штукатурок.
• Декоративно оштукатурена поверхня має дуже гарний зовнішній вигляд за рахунок різноманітних фактур.
• Декоративні фасадні штукатурки BOLIX мають високу паропроникність, механічну міцність і стійкість до атмосферних впливів;
• Полегшується подальший косметичний ремонт оштукатурених поверхонь, тому що кольори тонкошарових штукатурок BOLIX співпадають з кольорами фасадних фарб BOLIX.
Як правило, покриття, виконане декоративними штукатурками, має закінчений зовнішній вигляд, проте іноді для додаткового підвищення експлуатаційних і екстер’єрних якостей штукатурні покриття додатково фарбують.
Всі необхідні консультації по застосуванню і вартості фасадної декоративної штукатурки BOLIX (Польща) Ви можете отримати, зателефонувавши за телефоном, вказаним у верхній частині сторінки.

;